بسته بندی بار هوایی

بسته بندی بار یکی ازقسمتهای حساس در حمل میباشد که نیازمند تخصص در این زمینه است که متاسفانه یا توسط شخص (مسافر)یا توسط شرکتهایی که عمدتا از کارگر استفاده میکنند انجام میشود.
به دلایلی که عنوان میشود نیازبه توجه و آگاهی بیشتر در این زمینه میباشد.
چنانچه قصد استفاده از خدمات بسته بندی شرکتهای حمل کننده را دارید لازم است بدانید افرادی که این خدمات را ارایه میکنند بایستی دوره های تایید شده هواپیمایی کشوری را گذرانده و تخصص و تجربه کافی را داشته باشن.
در غیر اینصورت شما دچار ضرر و زیان خواهید شد و متاسفانه بسیار مشاهده شده که بعد از خسارت وارده هیچکدام  هم پاسخگو نبوده اند.

چنانچه خود قصد بسته بندی بار خود را دارید حتما و حتما از مشاوره وتجربه شرکت حمل کننده معتبر خود استفاده کنید تا بهترین راهکار واصولی ترین پیشنهاد به شما داده شود.

در هر دو صورت باید به چند نکته در بسته بندی بار هوایی دقت کرد :

۱- وزن حجمی بسته بندی بار:
به دلیل این که هواپیما دارای فضای محدود است وزن حجمی بار محاسبه شده و چنانچه وزن حجمی از وزن بار بیشتر باشد ملاک برای حمل وزن حجمی است که فرمول محاسبه( طول*عرض*ارتفاع تقسیم بر ۶۰۰۰)میباشد.عدد به دست آمده وزن حجمی بار میباشد.
متاسفانه اکثر بارهایی که توسط مسافر یا اشخاص غیر بسته بندی میشود حجمی بوده و باید بابت هر کیلو فضای خالی مبالغی که بعضا به دلار میباشد پرداخت شود و اینجا مسافر یا شخص فرستنده باید ضرر و زیان بسته بندی نا مناسب را بدهد.

بسته بندی بار | فریت بار | فریت بار هوایی | ارسل بار | ارسال بار هوایی |

۲- کیفیت متریال مصرفی بسته بندی بار:
نوع اجناس مصرفی برای بسته بندی می تواند تعیین کننده سلامت بار باشد. به طور مثال استفاده از ضربه گیرها که بعضا کارایی خود را در حین بسته بندی از دست میدهند مانند نایلون حبابدار جایز نیست و باید از فوم های بسته بندی با ضخامت کافی استفاده شود. استفاده از کارتنهای مقاوم که توانایی تحمل وزن بار و فشار وارده از بیرون را داشته باشد (بارها مشاهده شده که از کارتنهای چیپس و پفک یا محصولات سلولوزی استفاده شده که به راحتی پاره یا له شده اند) تمامی بسته ها باید گونی پیچ یا سلفون کشی بشوند تا هم در مقابل نم و باران احتمالی مقاومت کند هم در صورت پارگی کارتن محتویات آن بیرون نریزد و در اخر برچسب های لازم زده شود و به وسیله تسمه یا چسب مهار شود

۳-عدم استفاده از جعبه چوبی برای مبلمان و میز و صندلی به جز آسیب رسیدن به بار باعث حجمی شدن بار میشود.

شاید در نگاه اول هزینه جعبه چوبی به چشم بیاید ولی استفاده از صندوق برای مبلمان ،میزو صندلی،بوفه و کنسول به غیر از اینکه باعث ۱۰۰ درصد سالم رسیدن بار میشود این امکان را نیز دارد که از فضا های خالی بسیار زیادی که به وجود می آید استفاده کرده و ظروف شکستی ،تابلوها،خرد ریز و باقی وسایل را در آن گنجانده و از حجمی شدن بار جلوگیری کرد.

۴- چیدمان اجناس درون بسته باید با توجه به نوع جنس باشد تا به هم آسیب نرسانند. به طور مثال اجناس آهنی مانند قابلمه با ظروف شکستنی در یک بسته جای داده نشود

توجه داشته باشید که کلیه بارها توسط هواپیمایی به ازای هر کیلو ۲۰ دلار بیمه می باشد و چنانچه در مقصد و موقع تحویل بار متوجه آسیب احتمالی شدید فرم های مربوطه را دریافت و پر نموده تا از طرف شرکت هواپیمایی حمل کننده جبران خسارت شود ولی پرداخت خسارت منوط به داشتن بسته بندی استاندارد مورد نظر هواپیمایی میباشد

شرکت هیرا با بهره گیری از نیروهای متخصص و آموزش دیده دارای مجوزهای بین المللی مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری در امر بسته بندی بار و انواع کالا شامل لوازم منزل(ظروف،لوازم شخصی،مبلمان و میزوصندلی،بوفه و کنسول،تابلو وفرش و…) همچنین کالاهای تجاری وصنعتی و کالای خطرناک و ساخت جعبه چوبی ،در محل شما ارایه خدمات نموده وبه سلامت رسیدن محموله ارسالی شما را تضمین مینماید.

توجه داشته باشید شرکت هیرا به منظور آسایش و کمتر نمودن دغدغه های شما در امر ارسال بار تمامی خدمات مشاوره وبازدید ،ارزیابی بار و ارایه قیمت را به صورت حضوری و رایگان انجام خواهد داد

تماس با هیرا